`Doktor Pratik` İlk Yardım Semineri

Prof. Dr. İlker Eser Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı - İlk Yardım Eğitmeni - Keman Sanatçısı

Doktor Pratik" bir İlk Yardım Semineridir. Özellikle acil durumlarda ne yapılması gerektiği anlatılmaktadır.

Aslında bu eğitim, şirketlerde belirli sayıda çalışana kanun gereği aldırtılıyor ancak şirketler haklı olarak tüm çalışanlarını 2 tam gün süren resmi eğitime gönderemedikleri için özellikle üst düzey yöneticiler bu eğitimi alamamaktadır. Bunun dışında üniversite personeli ve öğrencileri, emekliler, kurumsal şirketlerde çalışmayanlar ise eğitim alamadıkları için acil durumlarda kendilerini çaresiz hissetmektedirler. Yanlış müdahaleler sonucunda birçok insan sakat kalmakta veya hayatını kaybetmektedir.

Bu seminerle;trafik kazası,kaza sonrası araçtan yaralı çıkarma tekniği,kalp krizi, kalp ve solunum durması durumunda kalp masajı,kırık-çıkıklar, boğaza yabancı cisim kaçması,şeker düşmesi,sara krizi, yanıklar, zehirlenmeler vs gibi durumlarda müdahale edebilmek için gerekli bilgi ve beceri eğitimi hedeflenmektedir.

Bilgilerin kolay anlaşılır şekilde düzenlenip sunulması, seminerin bir "tıp doktoru" tarafından verilmesi nedeni ile akıla gelen tüm soruların cevaplanabilecek olması, interaktif bir sunum olması ve yeterli zaman kalması durumunda maketler üzerinde kalp masajı vs gibi pratiklerin yapılabilmesi "Doktor Pratik" seminerini farklı kılmaktadır.

Hayatınızda birkaç saatinizi bu seminere ayırın, acil durumlarda çaresiz kalmayın.

NOT: "Doktor Pratik" program içeriği Sağlık Bakanlığı Müfredatı ile uyumludur. Programda paylaşılan tüm bu bilgilerin uygulaması kişinin kendi sorumluluğundadır.

Doktor Pratik" İlk Yardım Seminerleri "Acıbadem Mobil" grubuna verilmiştir. Şu an Turkcell Akademi için düzenli olarak verilmektedir. Star TV'e program olarak yapılmıştır. Halen konserle birlikte bir program şeklinde çeşitli belediyelere de düzenlenmektedir.